İnternetten Para Kazanma Sanatı: 24 Gerçek Yol [2023]

İnternetten para kazanma yolları nelerdir? Öğrenciler için internetten para kazanma yolları var mıdır?

Bahisten tutun da Barbie koleksiyonunuzu satmaya kadar, her zaman ortaya çıkan bir çok popüler, sizi çabucak zengin yapacak internetten para kazanma fikri vardır. Peki bu fikirler sağlıklı çalışıyorlar mı? Pek sayılmaz. Bunu yaparak para kazanacak mısın? Belki. Ama muhtemelen 9’dan 5’e kadar olan işinize ek olarak pasif gelir sağlarsınız. Özellikle Türkiye’de yaşıyor ve dar gelirli bir beyaz yakalı, öğrenci ya da işsiz iseniz bu liste sizin için diyebilirim.

Gerçek şu ki, internetten para kazanmanın gerçek yolları var – bunu her gün milyonlarca insan yapıyor. Serbest çalışan dijital göçebelerden bilgili pazarlamacılara ve yükselen girişimcilere kadar, dizüstü bilgisayarınızı ve sağlam bir internet bağlantısını kullanarak evde deneyebileceğiniz birçok iş fikri vardır. Öyleyse, internetten para kazanma dediğimiz iş modelini gerçek veriler ve yollar ile inceleyelim.

1. Dropshipping’e Başlayın

Listemize internetten para kazanmanın en popüler yollarından biriyle başlayalım. Google Trendler’e göre, stoksuz satışın popülaritesi hızla artıyor ve internetten para kazanmanın bir yolu olarak uygulanabilirliğini vurguluyor. Bir girişimcinin sekiz haftada 6,667 ABD doları kazandığına veya bir mağaza sahibinin yalnızca bir ürün satarak nasıl altı rakam kazandığına ilişkin başarı öykülerinde, stoksuz satışın internetten para kazanmanın gerçek bir yolu olduğuna dair pek çok kanıt var.

Stoksuz satışın (dropshipping) ne olduğunu bilmiyorsanız: Stoksuz satış, bir müşteriye ürün sattığınız, ancak tedarikçinin ürünü sizin adınıza müşterilerinize depoladığı, paketlediği ve gönderdiği bir iş modelidir.

internetten para kazanma yolları
Dropshipping mantığı nedir/nasıl çalışır?

İnternetten para kazanmanın en iyi yolu: Dropshipping. Çoğu girişimci birkaç pazarlama stratejisine odaklanıyor: Facebook Business üzerinden reklamları yayınlamak, influencerların ürünlerinizi tanıtmasını sağlamak ve sosyal medyada potansiyel müşterilere Direkt Mesajlar (DM) göndermek.

2. Özel Baskı Yapın

Talep üzerine özel baskı da popüler bir seçenek olduğunu bizlere kanıtlıyor (özellikle Avrupa ve Amerika’da). Grafik tasarımcılar, sanatlarından daha iyi para kazanmak için tasarımlarını giyim ve diğer ürünler üzerinde satmak için bu iş modeline yöneliyor. Özgün tasarımları ile işleri için tutarlı ve köklü bir marka yaratabilirler.

Özel baskılar, envanter taşımanız veya ürünleri müşterilere kendiniz göndermeniz gerekmemesi açısından stoksuz satışa benzer. Yine de iki küçük fark var. İlk olarak, paketlere markalı etiketler ekleyebilirsiniz. İkincisi, nakliye maliyetleri fazladır ve daha yüksek fiyatlar talep etmediğiniz veya daha yüksek miktarlarda satmadığınız sürece sürdürülebilir bir iş yaratmayı zorlaştırır.

Özel baskı işi ile para kazanmanın en iyi yolu? Ücretsiz pazarlama kanalları. Yapabileceğiniz en iyi şey, ürünlerinizi Instagram, Pinterest’te veya kitlelerini iyi dönüştüren Instagram etkileyicileriyle ücretsiz olarak tanıtmaktır.

internetten para kazanma yolları

3. Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı)

Satış ortaklığı pazarlaması, internetten para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Yıllar boyunca popülaritesi arttı ve azaldı, ancak internetten para kazanmanın istikrarlı bir yolu olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Satış ortaklığı pazarlamasının en iyi yanı, Shopify’dan Amazon’a, Trendyol’dan Defacto’ya neredeyse her şirkete bağlı olabilmenizdir.

Satış ortaklığı, diğer markaları tanıtarak para kazanmanızı sağlar. Bilgili bir pazarlamacıysanız, perakende ürünlerini, yazılımları, uygulamaları ve daha fazlasını tanıtarak satışlardan komisyon kazanabilirsiniz. Bir komisyon kazanmak küçük görünebilir, ancak birkaç markaya bağlı olabileceğinizi ve tek bir blog gönderisine birkaç bağlı kuruluş bağlantısı ekleyebileceğinizi unutmayın.

Affiliate Marketing yaparak gerçekten para kazanmak istiyorsanız, en iyi bahsiniz içerik pazarlamasına odaklanmaktır. Birkaç sayfalık yüksek kaliteli içeriğe sahip bir blog oluşturarak, aslında kendinize ait diyebileceğiniz bir varlık yaratırsınız.

internetten para kazanma yolları

4. YouTube Kanalı Açın

Başkaları YouTube’dan para kazanabiliyorsa, siz de yapabilirsiniz. Ençok kazanan YouTuber, YouTube kanalında oyuncakları inceleyen ve 2018’de 22 milyon ABD doları kazanan 7 yaşındaki Ryan‘dır. Bir diğer yüksek gelirli YouTuber ise, YouTube’da 18 milyon dolardan fazla kazanan ve bir kozmetik markasına sahip olan Jeffree Star’tır. Yılda yaklaşık 100 milyon dolarlık ürün satmaktadır. YouTube (ve Myspace) şöhreti, etkisini YouTube kazançlarının ötesinde internetten para kazanmak için kullanmasına yardımcı oldu.

Güçlü ve sadık bir kitle oluşturabilmeniz için YouTube kanalınız tek bir nişe odaklanmalıdır. Örneğin, makyaj eğitimleri oluşturabilir, video oyunları yayınlayabilir, ürünleri inceleyebilir, becerileri öğretebilir, şaka videoları oluşturabilir veya kitlenin olacağını düşündüğünüz başka herhangi bir şey yapabilirsiniz.

YouTube’da para kazanmanın sırrı, insanların istediği, eğiten veya eğlendiren içerikler oluşturmaktır. İnsanları izlemeye ikna etmek için esprili bir başlık kullanabilir veya YouTube araması için optimize edilmiş anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. 1.000 abone dönüm noktasına ulaştığınızda, YouTube reklamlarıyla kanalınızdan resmi olarak para kazanabilirsiniz.

internetten para kazanma yolları

5. Influencer Olun

Kişisel bir marka oluşturmak, internetten para kazanmanıza da yardımcı olabilir. 2019’da Cristiano Ronaldo’nun sponsorlu her Instagram gönderisi için 975.000 dolar kazandığını ve onu en yüksek ücretli influencer yaptığını biliyor muydunuz? Gerçek yıldızları, şarkıcılar ve sporcular en büyük etkileyiciler gibi görünse de, daha küçük ölçekli etkileyicilerin bile bugün birkaç yıl öncesine göre daha fazla para kazanabileceğini unutmayın.

Influencer olmak için sağlıklı bir takipçi kitlesi oluşturmanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolları/platformları: YouTube ve Instagram. Ünlü olmayan en büyük etkileyicilerden bazıları, genellikle bu platformlarda ilk maruz kalma zevklerini kazandılar. Büyük bir Instagram kitlesi oluşturmak istiyorsanız, nasıl daha fazla Instagram takipçisi edineceğinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Influencer olarak para kazanmak için sponsorlu gönderiler ile kendi online mağazanızı oluşturabilir ve ürünler satabilir, biyografinize bağlı kuruluş bağlantıları ekleyebilir, fotoğraflarınızı satabilir, kendi podcast’inizde reklam satabilir, marka elçisi olarak ödeme alabilirsiniz.

6. Online Kurs/Eğitim Verin

Bilgiyi paylaşmak, internetten para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Bir konuda uzmansanız, online kurslar oluşturarak bilginizden para kazanabilirsiniz. Kursunuzu Udemy’de veya zaten kendi hedef kitleniz varsa kendi web sitenizde satabilirsiniz. Bazı girişimciler çevrimiçi kurslarla ayda 5.000$’a kadar kazanmaktadır.

Popüler ve başarılı bir kurs oluşturmak için en iyi bahsiniz, konunuzla ilgili diğer kursları izlemektir. Ardından incelemelere bakın. İnsanların övdüğü yönler nelerdir ve insanların nefret ettiği şeyler nelerdir? Önceden yapılmış olanlardan daha iyi bir şeyi nasıl yapabilirsiniz? İnsanların hayranlık duyduğu olumlu yönleri taklit ederken en büyük şikayetleri çözen içerik oluşturmaya odaklanın…

Kursunuzu sattığınız platform, en iyi nasıl para kazanacağınızı belirleyecektir. Kursunuzu Udemy’de satarsanız tanıtmak için fazla bir şey yapmanız gerekmez. Belki bunu bazı bloglar da veya kendi web sitenize tanıtabilirsiniz. Bununla birlikte, kurs kendi web sitenizde barındırılıyorsa, kursu tanıtmak için reklamlar yayınlamak isteyebilirsiniz. Gelecekteki kursları aynı hedef kitleye tanıtmaya devam edebilmek için bir e-posta listesi de oluşturabilirsiniz.

internetten para kazanma yolları

7. E-Kitap Yayınlayın

Amazon KDP ile e-kitap yayınlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapmanız gereken, e-kitabı yazmak, biçimlendirmek, bir e-kitap kapağı oluşturmak, yayınlamak ve tanıtmaktır. 2013’te Amazon’da birkaç e-kitap oluşturdum (biri hariç hepsini indirdim) ve bu beni zengin yapmasa da ondan hala biraz para kazanıyorum.

E-kitabınız için bir yazar, kapağı tasarlaması için bir grafik tasarımcı veya içine koymanız gereken çalışmayı en aza indirmeye yardımcı olması için e-kitabı sizin için biçimlendirmek üzere bir serbest çalışan (freelancer) tutmayı seçebilirsiniz. Amazon’daki popüler aramalara dayalı olarak anahtar kelimelere odaklanmak en iyisidir. Sık sık Anahtar Kelime Aracını kullanıyorum, bu da insanların arama yaparken kullandıkları kelimeleri bulmanızı ve böylece başlığınızı onun etrafında oluşturabilmenizi sağlar.

E-kitap satarak para kazanmak için, onu birkaç şekilde pazarlayabilirsiniz. E-kitabınızı birkaç günlüğüne ücretsiz olarak verebilirsiniz. Bu, bir süre arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza ve bazı incelemeler almanıza yardımcı olarak, ücretli listelemeler için daha iyi sıralamaya yardımcı olur. .ayrıca Pinterest’i de unutmayalım.

8. Blog Açın

Bloglama, internetten para kazanmanın en eski yöntemlerinden biridir. Yazmayı seven insanlar, bloglara niş bir odakla başlama eğilimindedir. Örneğin; arabalar, stoksuz satış, oyuncaklar vb. İle ilgili bir blog, genellikle yeterince dar bir odak noktasıdır, böylece sadık bir takipçi oluşturabilirsiniz, ancak çok fazla alanı kaplayabilecek kadar büyüktür de…

Blogunuza başladığınızda, çok spesifik anahtar kelimelere sıkı bir odaklanarak odaklanın ve büyüdükçe ve yeni alanlara hükmettikçe diğer ancak alakalı kategorilere genişlemeye devam edin. Bu, zaman içinde büyük bir blog oluşturmanıza olanak sağlar. Ziyaretçiler üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmak için tasarımın da önemli olduğunu unutmayın.

Blog yazarak para kazanmanın birkaç yolu vardır. Gönderilerinize satış ortağı bağlantıları ekleyebilirsiniz (sorumluluk reddi beyanını unutmayın). Reklamları web sitenize stratejik olarak yerleştirerek AdSense ile para kazanabilirsiniz. Sponsorlu gönderiler, belirli markalardan para kazanmanıza yardımcı olabilir. Blogcular ayrıca web sitelerinde dijital veya fiziksel ürünler satabilirler. Bunu otorite oluşturmak için de kullanabilirsiniz, böylece sonunda müşterilerinizden konuşma konserleri, televizyon anlaşmaları veya büyük sözleşmeler alabilirsiniz.

internetten para kazanma yolları

9. Freelancer Olun

İnternetten para kazanmanın en kolay yolu, mevcut işinizi 9 ila 5 rolünüze almak ve bunun yerine online yapmaktır. Örneğin, bir yazar, yönetici asistanı, grafik tasarımcı, öğretmen, geliştirici vb. iseniz, bu becerileri pazarlayabilir ve size ödeme yapmak isteyen çevrimiçi müşteriler bulabilirsiniz.

Serbest mesleklerin her sektörü için bitmeyen bir web sitesi listesi de var. Örneğin, serbest yazarlar belirli çevrimiçi yazı iş panolarındaki işlere başvurabilir, aynı zamanda Fiverr, Freelancer, Upwork ve diğerleri gibi genel serbest çalışan web siteleri için başvurabilirler. İşinizin doğrudan internetten para kazandıran bir gelir kaynağı olmadığını fark ederseniz, devredilebilir yeni becerileri arayabilirsiniz.

Serbest çalışan olarak internetten para kazanmak için güçlü bir portföy oluşturarak başlamalısınız. Bu, başlamak için bazı saygın orta seviye markalarla ücretsiz iş yapmak anlamına gelebilir. Güçlü bir portföy kazandıktan sonra, online olarak daha fazla para kazanmak için potansiyel büyük müşterilere ulaşmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, serbest çalışma bir sayı oyunudur: ne kadar kişiselleştirilmiş e-posta ve uygulama doldurursanız, yanıt alma olasılığınız o kadar artar.

10. Mobil Uygulama Yapın

Bir geliştirici değilseniz, muhtemelen bu para kazanma fikrine bakıyorsunuz ve biraz takılıp kalmış hissediyorsunuzdur. Neyse ki herhangi bir programlama becerisi içermeyen bir uygulamaya sahip olmanın bir yolu var.

Günümüzde pazarlamacılar, kendileri için uygulamalar oluşturmak üzere uygun fiyatlı geliştiriciler bulmak için serbest platformları kullanıyor.

Uygulamanızda para kazanmak söz konusu olduğunda, yapacağınız en iyi şey onu Google Play ve App Store’a eklemek olacaktır. Mantığa aykırı görünse de, ücretsiz bir uygulamaya sahip olmak, ücretli bir uygulamadan daha fazlasını yapmanıza yardımcı olabilir. Ücretsiz bir uygulama ile para kazanmanıza yardımcı olacak reklamlar veya premium özellikler ekleyebilirsiniz. Ücretsiz uygulama daha fazla sayıda insanı çekeceğinden, onlara daha yüksek satış yapmak sizin için daha kolay olacaktır. internetten para kazanma yolları

internetten para kazanma yolları

11. Yazar Olun

İçerik pazarlamasına olan ilginin artmasıyla, daha fazla marka içerik oluşturmak için harika yazarlar arıyor. Bir yazar olarak başarılı olmanın sırrı, bir niş alanında uzman olmaktır. Pek çok yazar, gıdalardan teknolojiye kadar çok çeşitli kategoriler için yazarak genelci olmaya çalışıyor. Ancak, bir yazar olarak niş bir odağa sahip olmak, daha iyi içerik yazmanıza izin verir.

Niş konusunda deneyiminiz olduğunda, bir içerik parçasına farklı bir bakış açısı ekleyebilirsiniz. Bu, çevrimiçi diğer tüm makaleler gibi yalnızca aynı şeyi söylemediğiniz anlamına gelir. Ve markaların gerçekten ödemek istedikleri şey bu – düşünceleriniz, deneyimleriniz ve kendi alanlarına giren iç bilgileriniz.

Birisi bir pazarlama yazısı örneği isterse, onlara pazarlama yazısı örnekleri gönderin. Bir finans makalesi göndermeyin. Ya da bir spor. Bir işe alma müdürünün, alakalı bir yazı örneği göremiyorsa, niş sektörünü ne kadar iyi anladığınızı bilmesi zordur. Becerilerinize ve deneyimlerinize uygun fırsatlara başvurun. Ayrıca, satış konuşmanızın yazma örnekleri için bir bağlantı listesi yoksa, göz ardı edilecektir.

Aşağıda ki sitelerden online (internetten) para kazanabilirsiniz:

12. Bir Gig Oluşturun

Gig oluşturun, tam zamanlı işinizi sürdürürken internetten para kazanmanıza yardımcı olabilir. Ayda fazladan birkaç yüz dolar/tl kazanmak istiyorsanız, bu harika bir fikir. İş her zaman uzun vadeli değildir, ancak olabilir.

Gig oluşturmak için Fiverr gibi platformları kullanın. Fiverr’da yeniyseniz, ilk incelemenizi alabilmek için düşük bir fiyat sunmaya odaklanmak isteyeceksiniz. Daha hızlı başlayabilmeniz için ilk yorumunuzu bırakması için bir arkadaşınızın işinizi satın almasını tavsiye ederim. Arkadaşınıza bir müşteri gibi davranın ve portföyünüzde platformda öne çıkarabileceğiniz bitmiş bir ürün sunun.

13. Çevirmen Olun

Şimdi para kazanmanız gerekiyorsa, çeviri işi oldukça az kullanılan bir niş. Bunu başarılı bir şekilde yapmak için en az iki dilde akıcı olmanız gerekir. Dolayısıyla, iki dilliyseniz veya okulda popüler bir dilde uzmanlaşıyorsanız, bu denemeniz için harika bir para kazanma fikri olabilir. internetten para kazanma yolları

Çeviri yeteneğinizin kanıtını göstermeniz gerekecek. Dil dereceniz veya metin çevirisi deneyiminiz varsa, portföyünüzün örneklerini gösterdiğinizden emin olun. Çoğu şirket bir çeviri testi gerektirecektir. Çevirmen olmak için başvurduğunuz dillerde akıcı olmanız gerektiğini unutmayın. Yani çeviri araçlarını kullanamazsınız.

Aşağıda ki sitelerden online (internetten) para kazanabilirsiniz:

14. Fazla Eşyalarınızı Satın

Para kazanmak için çaresiz olduğunuzda, bazen tek seçenek eşyalarınızı satmaktır. Eğer işsizseniz ve iş bulmakta zorlanıyorsanız, eşyalarınızı satmak hızlı para kazanmanın harika bir yoludur. Online satışla ilgili nakliye maliyetlerini aklınızda bulundurun.

Çoğu insan hemen kitap, DVD ve CD gibi çöplerini satmayı düşünür. Ancak çoğu insan bunları satın almak istemiyor. Yıl 2021 – gerçekten bir CD alacak mısınız? Muhtemelen hayır. Bu yüzden onu satmaya çalışırken zamanınızı boşa harcamayın. Nasıl hızlı para kazanılacağını düşünürken dizüstü bilgisayarlar, TV’ler, telefonlar, mobilyalar, tasarım çantalar veya giysiler gibi değerli öğelere odaklanın. Aynı ürünleri birden fazla platformda satmayı deneyin. Örneğin, ürününüzü sadece biri yerine Facebook gruplarında ve Instagram’da satmayı deneyebilirsiniz. Eşyalarınızı her yerde satarsanız, birinin onu bulma şansı artar.

15. Online Öğretmen Olun

Online bir öğretmen olarak çok para kazanabilir ve kendi iş saatlerinizi seçebilirsiniz. Fen bilimleri ve matematik genellikle özel ders verme pozisyonları için yüksek talep görse de, İngilizceyi uluslararası izleyiciler arasında da popüler bulacaksın. Bir konuda uzmansanız, özel ders hızlı para kazanmanız için doğru platform olabilir.

Bu tür bir iş için bir dilde derece veya deneyim sahibi olmak çok önemlidir, bu nedenle derecenizi, bir kurstaki yüksek not ortalamanızı veya bu konuyu öğretmek için yeterli olduğunuzun başka kanıtlarını gösterin. Öğretmenlik dereceniz varsa, bir özel ders pozisyonu alma olasılığınız daha yüksek olabilir. Konuyla ilgili bir konferansta veya etkinlikte konuştuysanız, çevrimiçi özel ders, öğretim veya akıl hocalığı pozisyonu için de değerlendirilebilirsiniz. Uzmanlık alanınızda özel ders vermeye odaklanın…

16. Sanal Asistan Olun

İşletme kuran bu kadar çok girişimciyle, sanal asistanlara olan talep neredeyse her gün artıyor. Sanal asistan olarak çeşitli görevler yapacaksınız. Yazma, sipariş işleme, defter tutma, sosyal medya ve müşteri desteği, sanal asistan olarak yapmanız istenebilecek görevlerden sadece birkaçıdır.

Sanal asistanlık işleri, Indeed veya Upwork gibi web sitelerinde internetten para kazanabilirsiniz. Birçok sanal asistan, markalara ve girişimcilere ulaşıp sanal asistan işe almakla ilgilenip ilgilenmediklerini sorarak internetten para kazanmanın yollarını da buldu. İş ilanı başvuruları ve sosyal yardımın bir kombinasyonunu kullanarak, daha hızlı para kazanma olasılığınız artacaktır. Yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olmak için Twitter ve LinkedIn’de aktif bir sosyal medya hesabı oluşturun. internetten para kazanma yolları

17. Twitch Yayıncısı Olun

Twitch yayın akışı giderek daha popüler hale geliyor. Bir oyun platformu olarak başlarken, diğer içerik türlerini de içerecek şekilde hızla gelişiyor. Twitch’te hızlı para kazanmak için, takipçi sayınızı artırmanız gerekecek. Tutarlıysanız, Twitch’te yayın yapmak hızlı bir şekilde oldukça büyük bir kitle oluşturmanıza yardımcı olabilir.

İnsanların içeriğinizi kolayca bulabilmesi için aşırı rekabetçi olmayan popüler bir oyun veya kanal bulmanız gerekecek. Akış yoluyla internetten para kazanmak için, kanalınızda tutarlı bir stile sahip olmanız gerekir: komik mi, eğitici mi yoksa eğlenceli mi olacak? Twitch’te ki sohbet özelliğine katılmak, takipçi sayınızı artırmanın başka bir yoludur. Popüler sohbetlerde iletişim kurmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, akışlarınızda sohbet edenlerle de etkileşim kurmak isteyeceksiniz.

Twitch kanalınızdan para kazanmanın beş yolu vardır: ürün satmak, marka sponsorlukları, hayran bağışları, abonelikler ve Twitch reklamları. Bir Twitch yayıncısı olarak, en yüksek finansal kazançları sağlamak için beş para kazanma yönteminin hepsinden yararlanmaya odaklanmak isteyeceksiniz. Twitch’te YouTube’dan daha fazlasını kazanabilirsiniz, bu da onu video yaratıcıları için en iyi internetten para kazanma fikirlerinden biri haline getirir.

18. Fotoğrafınızı Satın

İster profesyonel bir fotoğrafçı olun ister harika fotoğraflar çekmeyi seviyor olun, fotoğrafçılığınızdan çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Fotoğraf hizmetlerinizi topluluğunuz için yerel Facebook gruplarına göndererek hızlı para kazanabilirsiniz.

Daha fazla müşteri arıyorsanız, Burst gibi bir site kullanabilirsiniz. Ancak, telefon fotoğrafçılığınızdan hızla para kazanmak istiyorsanız, Foap’u kullanabilirsiniz.

19. Kıyafetlerinizi Satın

Muhtemelen geçen yıl giymediğiniz kıyafetleriniz vardır ve onları bir daha giyme niyetinde değilsin. Dolabınızda yer açmalarına izin vermek yerine, neden onlardan para kazanmayasınız?

Kıyafetlerinizi, çantalarınızı veya ayakkabılarınızı satsanız da, kullanılmış moda ürünlerinizi satmanıza izin veren web sitesi vardır. Letgo, Dolap ve Gardrops kullanılmış giysilerinizi satabileceğiniz çevrimiçi sitelerden birkaçıdır.

Birkaç farklı platformda satış yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Öğeleri şahsen satmak istiyorsanız, çevrimiçi olarak insanları bulmak ve ürünleri şahsen satmak için Facebook’u topluluğunuzdaki grupları satın alıp satabilirsiniz. Daha önce bu gruplarda kişisel olarak satış yaptım ve işe yaradıklarını biliyorum.

20. Domain (Alan Adı) Satın

Düzenli olarak alan adları satın alır ancak bunları kullanmazsanız, bunları kâr için satmayı deneyebilirsiniz. Yine de etki alanı satmak son derece rekabetçidir. Tek kelimelik bir .com alan adınız varsa, satış şansınız daha yüksektir. Yüksek arama hacmine sahip kelimeler de iyi satılır.

Ayrıca, o anda trend olan alanların satış şansı daha yüksektir. Örneğin, bir yıl önce, fidget spinner alan adları şimdi olduğundan daha kolay bir satıştı. Shopify alan adı kayıt platformu aracılığıyla mevcut alan adlarını arayabilir ve özel bir alan satın alabilirsiniz.

Alanlarınızı GoDaddy’nin Alan Adı Açık Artırmasında satabilirsiniz. Hangi tür alan adlarının iyi satış yaptığını görmek için en yüksek tekliflere sahip alanları inceleyin. Alan adlarınızın satmaya değer olup olmadığını ve bunları satarak ne kadar para kazanabileceğinizi bilmenize yardımcı olur.

21. Tasarımlarınızı Satın

Grafik tasarım, çeşitli şekillerde para kazanabileceğiniz harika bir beceridir. Talep üzerine baskıya gidebilir ve tasarımlarınızı kendi özel ürünlerinizle satabilirsiniz. Alternatif olarak, tasarımlarınızı 99 Design gibi bir kitle kaynaklı platformda sunabilirsiniz. Kendi grafiklerinizi, şablonlarınızı ve daha fazlasını oluşturabilir ve bunları GraphicRiver veya Creative Market gibi pazarlarda satabilirsiniz. Ya da birkaç müşteri alıp serbest grafik sanatçısı olarak çalışabilirsiniz.

22. Tester Olun

Kullanıcı deneyimi konusunda tutkuluysanız, User Testing diğer girişimcilere web siteleri ve uygulamaları hakkında geri bildirimde bulunmaları için gözden geçirenlere 10 ABD doları öder. Bu, internetten para kazanmanın hızlı bir yoludur. Web sitelerinde gezinirken yanıtlamanız gereken bir dizi soru size verilecektir.

Bir video aracılığıyla, web sitesinde veya uygulamasında gezinirken girişimciye fikirlerinizi ve geri bildiriminizi ileteceksiniz. Videonuz yalnızca 20 dakika uzunluğunda olduğundan, saatte üç video yaparsanız 30 ABD doları kazanırsınız. Oldukça rekabetçi olabilir, bu nedenle incelenmek üzere yeni bir web sitesi veya uygulama eklendiğinde hızlı hareket etmeniz gerekir. Yazılımı inceleyerek internetten para kazanmak isteyenler, Software Judge adlı web sitesini kullanabilirler.

23. Yarı Zamanlı Bir İş Bulun

Hızlı para kazanmak için ne gerekiyorsa yaptığınızda ancak bir etki yaratmak için mücadele ettiğinizde, bazen yarı zamanlı bir iş bulmaktan başka seçeneğiniz kalmaz. Bu listedeki para kazanma fikirlerinin çoğu, oluşturmak için harikadır. Uzun vadede de gerçekten başarılı olabilirler. Ancak yeterince hızlı para kazanmak için mücadele ediyorsanız, alanınızda yarı zamanlı bir işe başvurmanız gerekebilir. Indeed gibi iş bankası web sitelerinde veya sektörünüz için bir iş web sitesinde yarı zamanlı işlere göz atabilirsiniz.

Ayda fazladan birkaç yüz kazanmak, umarım bu internetten kazanma fikirlerinde size harekete geçmeniz için ilham vermiştir. Nasıl hızlı para kazanılacağını veya evden nasıl para kazanılacağını öğrenmek başarının önemli bir parçasıdır, ancak uygulama şu anda para kazanmanıza yardımcı olur.

24. TikTok’da Influcer Olun

İnternetten para kazanmanın en moda yollarından biri TikTok danışmanı olmaktır. Markalar, video fikirleri beyin fırtınası yapmak, ilgi çekici biyografiler geliştirmek ve daha fazlası için sizinle iletişime geçecek. Bu, dijital göçebeler için mükemmel para kazanma fırsatıdır – tüm işi akıllı telefonunuzdan yürütebilirsiniz. Instagram ile karşılaştırıldığında, TikTok nispeten yeni ve henüz kullanılmamış, bu nedenle markaların uygulamada marka bilinirliğini artırmasına yardımcı olmak bir servet dönüştürebilir.

Ancak, işletmelere TikTok danışmanlığı sunmaya başlamadan önce birkaç yeteneğiniz olması gerekir. En önemlisi, insanların markalarla etkileşim kurmasını sağlayan viral videoların nasıl oluşturulacağını bilmektir. internetten para kazanma yolları

Sonuç

İnternetten para kazanmak, fazladan ek gelir kazanmanıza yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda 9’dan 5’e kadar olan işinizden ayrılmanıza da yardımcı olabilir, böylece tam zamanlı bir girişimci olabilirsiniz. Daha fazla para kazanarak, daha fazla finansal özgürlük elde edersiniz, finansal güvenliğinizi geliştirirsiniz ve hayatınızı kendi koşullarınıza göre yaşamaya yaklaşırsınız. Çok çalışırsanız ve buna bağlı kalırsanız, internetten olarak para kazanmak gerçekten mümkün. Peki, ilk olarak hangi yan koşuşturmayı deneyeceksin? Lütfen yorumlarda belirt ❤️

Posted by
Ahmet

Merhabalar, Ben Ahmet 6+ yılı aşkın süredir Web Tasarım, İçerik Yazarlığı & E-Ticaret ile ilgileniyorum. Sizlere bildiklerimi anlatmak ve okuduğum makaleleri çevirerek bir şeyler katmak istiyorum.

Bir cevap yazın