Fiverr ile Nasıl Para Kazanılır: Ayda 2-3 Bin Dolar Kazanmak

İnternetten Para Kazanma

“Fiverr para kazanma nedir? Fiverr den nasıl para kazanılır? Fiverr nedir?”

Bu soruları, platforma yeni başlayan diğer Fiverr satıcılarından haftada birkaç kez alıyorum. Elbette cevap, aceleyle gönderilerek hızlı bir yanıt olarak damıtılamayacak kadar karmaşık. Neyse ki soran bir sonraki kişi için artık bu yazıyı gönderebilirim: Fiverr’da nasıl para kazanılacağına dair en iyi ipuçlarına kapsamlı bir bakış.

Ama insanlar neden benden tavsiye istiyor?

Uzaktan çalışırsanız ve Fiverr’da nasıl para kazanacağınızı biliyorsanız, kazanç potansiyeliniz sonsuzdur. Fiverr ile becerilerinizi kullanırken dünyanın istediğiniz her yerine seyahat edebilirsiniz – ve tabii ki para da kazanabilirsiniz.

Düşündüğünüzün aksine, Fiverr’da bir işte beş dolardan çok daha fazla kazanabilirsiniz. Bazı serbest çalışanlara yüzlerce ve hatta binlerce dolar ödeme yapılır. Gördüğünüz gibi, Fiverr’in beş dolarlık kötü şöhreti neyse ki çoktan gitti.

Dijital göçebeleri, gezginleri ve iş arayanları dinleyin. Fiverr, yeteneklerinizi kullanırken biraz ekstra para kazanmanın harika bir yoludur. Şimdi biraz daha derine inelim ve Fiverr ile nasıl para kazanılır öğrenelim.

Bu yazıda, size platformun neyle ilgili olduğunu, nasıl başlayacağınızı ve Fiverr’da ne tür işler olduğunu göstereceğim – en iyi (10) ve en popüler Gig’ler dahil. fiverr den para kazanma


Fiverr Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Fiverr çok çeşitli hizmetler, görevler ve mini işler sunan çevrimiçi bir pazardır.

2010 yılında kurulan Fiverr, serbest çalışanların mevcut dijital hizmetlerinin reklamını yapabileceği ve listeleyebileceği bir çevrimiçi platform sağlamayı amaçlamaktadır.

Sitede her tür beceri için milyonlarca gig bulacaksınız. İster tasarımcı, ister web geliştiricisi, avukat, hatta müzisyen olun, Fiverr’da size dair bir şeyler var.

Fiverr Gig nedir? Fiverr’da sunulan hizmetler “gig” olarak adlandırılır ve çoğu, her biri sadece 5 ABD Doları’ndan başlar. Ancak, bu sadece taban ücrettir. Diğer iş hizmeti siteleriyle aynı aralıkta ödeme yapan çok sayıda iş bulacaksınız.

Satıcıları doğrudan serbest çalışanlarla buluşturan Fiverr, çevrimiçi hizmet alışverişi sunan en büyük web sitelerinden biri haline geldi. Sektördeki popülaritesi, onu seyahat ederken, bir yan iş olarak ve hatta profesyonel olarak para kazanmanın arzu edilen bir yolu haline getiriyor.


Fiverr Nasıl Çalışır?

Başkalarının yararlı bulacağı özel bir yeteneğiniz veya beceriniz var mı? Belki logolar, web siteleri veya düğün davetiyeleri tasarlama konusunda iyisiniz. Ya da belki de sosyal medya veya İK stratejileriyle yardımcı olabilirsiniz.

Yeteneğiniz ne olursa olsun, Fiverr size bu becerileri çevrimiçi dünyanın geri kalanıyla paylaşma fırsatı verir. Ve en iyisi, sevdiğiniz işi yaparken para kazanabilirsiniz.

Fiverr’da iş bulma süreci oldukça basittir. Ancak önce, işlemde yer alan iki farklı tarafı anlamak önemlidir. Fiverr şu şekilde çalışır:

Satıcılar: İş arayan bir serbest çalışan iseniz, o zaman Fiverr’ın “satıcı” olarak gördüğü şeysiniz. Bir satıcı, ne kadar ödenmesini istediğiyle birlikte, istediği her tür hizmeti listeleyebilir. İşe alınma şansınız, sektörünüzdeki deneyiminize ve Fiverr deneyiminize bağlıdır. fiverr den para kazanma

Alıcılar: Bir hizmet satın almak istiyorsanız, “alıcı” sizsiniz. Alıcının, ister belirli bir görev, ister iş veya proje olsun, tamamlaması gereken bir şey vardır. İşletmeler, şirketler ve hatta bireysel kişiler olabilirler. Fiverr’da alıcılar, bu işi başarmalarına yardımcı olmak için satıcıları işe alır.

Fiverr, iki yönlü bir iletişim platformudur, bu da hem alıcıların hem de satıcıların birbirlerini bulma fırsatına sahip oldukları anlamına gelir. Bir alıcı, gereksinimlerini karşılayan satıcıların profillerine göz atabilir. Veya bir satıcı, becerilerine uygun görevler için alıcı isteklerini inceleyebilir.

Bir alıcı ve satıcı birbirini bulduktan sonra, belirlenen bir hedef, zaman aralığı ve fiyat üzerinde anlaşırlar. O halde en iyi yaptıkları şeyi yapmak serbest çalışanlara kalmıştır – çalışmak, çalışmak, çalışmak!

Artık Fiverr’ın nasıl çalıştığını anladığınıza göre, yeteneklerinizi nasıl sergileyeceğinizi öğrenmenin zamanı geldi.


Fiverr’e Nasıl Başlanır?

Bir Fiverr satıcısı olarak para kazanmak her zamankinden daha kolay. Aşağıdaki adımları tamamlayarak, Fiverr ile kısa sürede çalışmaya başlayabilir (ve umarız para kazanabilirsiniz).

Yeni bir Fiverr Hesabı Açın

Fiverr’da para kazanmak için kayıtlı bir kullanıcı olmanız gerekir. Yani, ilk adımınız yeni bir hesaba kaydolmaktır. İletişim bilgilerinizi ve ayrıntılarınızı girdikten sonra, bir e-posta onay bağlantısı alacaksınız. Yeni hesabınızı onayladıktan sonra, işe göz atmaya başlama zamanı.

Fiverr’da Satıcı Profili Oluşturun

Profiliniz belki de Fiverr’da bir iş bulmanın en önemli yoludur. Deneyiminizi, becerilerinizi ve geçmişinizi alıcılara sergilemek için bir fırsat. Esasen, kendinizi profilinizle satmanız gerekiyor! Bu, alıcıların kimi işe alacaklarına karar verirken gördükleri ilk şeydir, bu yüzden ilk izleniminizi iyi yapın.

Bir Gig oluşturun

Artık açıklayıcı bir profiliniz olduğuna göre, potansiyel alıcılarla paylaşmak için bir iş oluşturmak isteyeceksiniz. Hizmetleriniz, gereksinimleriniz ve ne kadar ücretlendireceğiniz konusunda bilgi vermeniz gerekecektir.

Fiverr işini iş tanımınız olarak düşünün. Profilinizi okuduktan sonra, bir alıcı projesine uygun olup olmadığınızı görmek için işinize bakacaktır. fiverr den para kazanma

Alıcılara Teklif Gönderin

Alıcılar profilinize bakarken arkanıza yaslanıp rahatlayabilseniz de, proaktif olarak çalışırsanız daha fazla konser alırsınız.

Bazı alıcılar, ne yapılmaları gerektiğini, ne zaman ihtiyaç duyduklarını ve ne kadar ödemek istediklerini açıklayan bir hizmet talebi göndereceklerdir. Satıcı olarak bu taleplere göz atabilir ve doğrudan alıcıya teklif gönderebilirsiniz.

fiverr den para kazanma
Fiverr Gig mantığı nedir? Nasıl çalışır?

Fiverr’ın Maliyeti Ne Kadar?

Fiverr ile bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir. Bu, web sitesinin en iyi özelliklerinden biridir. Her hangi bir Gig’e göz atmak tamamen ücretsiz.

Bir alıcı olarak, Fiverr’a işin maliyeti ve yönetim ücretleri için peşin ödeme yaparsınız. Ücret, Gig için ne kadar ödediğinize bağlı olacaktır. 40 doların altındaki Gig’ler için komisyon (fee) 2 ABD Doları, 40 doların üzerindeki Gig’ler için %5’tir.

Örneğin, bir blog makalesi için 10 $ ödemeye razıysanız, bir satıcıyı işe almadan önce Fiverr’a 2 $ ödersiniz.

Bir satıcı olarak, iş başarıyla tamamlandıktan sonra ödeme alacaksınız. Toplam sipariş değerinin yalnızca %80’inin ödeneceğini unutmamak önemlidir. Fiverr kalan %20’yi komisyon ücreti olarak tutar.

Örneğin, bir alıcı bir blog makalesi için 10 ABD doları teklif ediyor. Tamamlandığında, size 8 ABD doları tutarında son ödeme yapılacak.


Fiverr’da Nasıl Para Kazanılır: En Çok Para Kazandıran 10 Kategori Hangisidir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, hemen hemen her tür beceri ve yetenek için Fiverr işleri var. Aslında sitede 200’den fazla farklı iş kategorisi var! İşte Fiverr’da para kazanmanın en iyi yollarından sadece birkaçı;

Web Sitesi Geliştirme (Yazılım)

Ödeme: İş başına 100 – 2.000 ABD $

Bir web sitesi tasarlamak ve oluşturmak, muhtemelen Fiverr’da ki en yüksek ücretli işlerden biridir. Web sitesi konsepti, tasarımı ve kodlaması için farklı teklifler bulacak olsanız da, drop services yapsanız dahi fazla para kazanırsınız. fiverr para kazanma

Özellikle e-ticaret (sitesi) web yazılımı yoğun talep görüyor. Alıcılar, özellikle WordPress, Squarespace ve Shopify gibi platformlarda geliştirme yapabilecek satıcılar arıyor.

Grafik Tasarım

Ödeme: İş başına 10 – 1.000 ABD $

Fiverr’da, grafik tasarım tekliflerinde herhangi bir azalma yok. Mevcut 11.000’den fazla gig ile sitedeki en popüler kategorilerden biri olmaya devam ediyor. fiverr den para kazanma

İster tişört, logo veya kartvizit tasarımında uzman olun, Fiverr’da bir grafik tasarım işi bulmakta sorun yaşamazsınız.

fiverr den para kazanma

Metin Yazarlığı (Copywriting)

Ödeme: İş başına 50 – 2.000 ABD $

Fiverr’da para kazanmak için teknoloji sihirbazı olmanıza gerek yok! Kelime ustasıysanız, alıcılara metin yazarlığı hizmetlerinizi sunarak da ekstra para kazanabilirsiniz.

Özellikle metin yazarlığı söz konusu olduğunda çok sayıda yazı işi var. Örneğin, ürün inceleme yazarlarına, blog yazarlarına ve hatta e-kitap yazarlarına ödeme yapan listeler bulduk.

Video Pazarlama (Video Ads)

Ödeme: İş başına 100 – 100.000 ABD $

Kalkınan tüm yönetmenleri çağırıyoruz! Video pazarlama, tüm Fiverr işi türlerinde en yüksek ödeme yapan kanallardan biridir. Aslında, bu tür hizmetlere olan talep son birkaç yılda %100’den fazla arttı ve bu da onu video deneyimi olanlar için kazançlı bir seçenek haline getiriyor.

Seçenekler arasında eğitim videoları, kısa animasyonlar ve reklamlar bulunur. Sosyal medya çabalarını büyütmeye çalışan işletmeler için de büyük bir pazar var. YouTube, Instagram ve Facebook video hizmetlerini arayan işler bulacaksınız.

fiverr den para kazanma

Çeviri Hizmetleri

Ödeme: İş başına 100 – 1.000 ABD $

Birden fazla dil konuşabiliyorsanız, belgeleri başkaları için çevirerek kolayca ekstra para kazanabilirsiniz. İşletmeler, farklı belgeleri ve makaleleri çevirebilecek çok dilli satıcılar arıyor. fiverr den para kazanma

Aynı şekilde, Fiverr’da yeni bir dil öğrenmek isteyen alıcılar da bulabilirsiniz. Öğretmek için sabrınız varsa, bu dil becerilerini iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Özel bir dil öğretmeni için para ödemeye istekli çok sayıda öğrenci var.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı (SMM)

Ödeme: İş başına 500 – 2.000 ABD $

Stratejik sosyal medya pazarlamasına olan talep artıyor. Tecrübenize bağlı olarak, bilginizi büyüyen işletmelerle paylaşarak oldukça para kazanabilirsiniz.

Alıcılar, reklam kampanyası oluşturma ve optimizasyondan strateji ve kitle araştırmasına kadar her şeyi arıyor. Ve bazen, sosyal medya profillerini kendi adına yönetecek birine ihtiyaç duyabilirler.

Influencer Marketing

Ödeme: İş başına 100 – 1.000 ABD $

Kendinizi takip eden yoğun bir sosyal medyanız varsa, çok az çabayla büyük miktarda para kazanabilirsiniz. Markalarını sosyal medya kanallarınız aracılığıyla tanıtmanız için size ödeme yapmaya istekli birçok işletme ve kişi var.

Fiyat, sahip olduğunuz takipçi sayısına ve etkileşiminize bağlı olacaktır.

Seslendirme

Ödeme: İş başına 10 – 500 ABD $

Seslendirme çalışması, çok fazla deneyimi olmayanlar için bile popüler bir iştir. Çeşitli farklı konserler bulmak için ihtiyacınız olan tek şey net bir konuşma sesi.

İllüstrasyon

Ödeme: İş başına 10 – 300 ABD $

İster çizgi roman çizme konusunda profesyonel olun, ister hobi olarak karikatürlerle uğraşmaktan hoşlanın, Fiverr farklı illüstrasyon işleri bulmanın harika bir yoludur. İşletmeler genellikle benzersiz karakterler, çizgi filmler veya portreler aradıklarından, gösterilerin çoğunun özelleştirilmesi gerekecek.

Sanal Asistan

Ödeme: İş başına 5 – 100 ABD $

Sanal asistan olmak, dünyanın istediğiniz her yerinden çalışmanıza olanak sağlar! Düzenli kalma ve birden çok programı yönetme konusunda iyiyseniz, sanal asistan olarak çalışmak iyi bir seçenektir.

Fiverr’in görünüşte sonsuz bir sanal asistan işi kaynağı var. Görevler arasında veri girişi, randevu ayarı ve soğuk arama bulunur.

fiverr den para kazanma

Fiverr’da Nasıl Daha Fazla Satış Elde Edilir

Fiverr, çevrimiçi iş ve hizmet bulmak için en popüler sitelerden biridir. Bu nedenle, iş arayan binlerce serbest çalışanın neden olduğunu anlamak kolaydır – bu da bir konser bulmayı oldukça rekabetçi hale getirebilir.

Fiverr’da nasıl para kazanacağınızı öğrenirken, kendinizi kalabalığın arasından sıyrılmak ve işe alınma şansınızı artırmak için birkaç temel adımı takip etmek isteyeceksiniz.

İyi Bir Profil

Bunu söylemeye gerek yok, ancak ayrıntılı ve açıklayıcı bir profile sahip olmak sizi uzun bir yol alacaktır. Profiliniz genellikle bir alıcının ilk fark ettiği şeydir, bu nedenle iyi bir ilk izlenim teklifinizi yapabilir veya bozabilir.

Profilinizi daha da çekici hale getirmek için kişisel bir video yüklemeyi düşünün. Bu sadece çabanızı ve bağlılığınızı göstermekle kalmaz, aynı zamanda alıcılar sizi biraz daha kişisel olarak tanıyacaktır. Aslında, Fiverr araştırmaları, bir video eklemenin siparişlerinizi %200’ün üzerinde artırdığını gösteriyor!

İyi Bir SEO

Fiverr’de bulunan binlerce gig varken, fark edilmesi için sizinkini ayarlamanız gerekecek. İşinizin kalitesini iyileştirmenin en büyük püf noktalarından biri Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kullanmaktır.

Gig başlığınız okunaklı ve kullanıcı dostu olmalıdır. Sadece becerilerinizi listelemek yerine, alıcı için daha çekici bir şeyler yazın. fiverr den para kazanma

Diğer bir ipucu, profilinizde tekrarlayan anahtar kelimeler kullanmaktır. Seyahat yazarıysanız, bunu başlığınızın yanı sıra açıklama boyunca söyleyin. Aynı anahtar kelimeyi kullanarak, kelime öbeğinizi arayan kişiler için arama sonuçlarında görüneceksiniz.

Fiverr Uygulamasını Kullanın

Yoldaysanız, dizüstü bilgisayarınıza sürekli erişiminiz olmayabilir. Ancak Fiverr Uygulamasını kullanırsanız, Gig’lere başvurabilir ve müşterilere zamanında yanıt verebilirsiniz.

Bu, zirvede kalmak için çok önemlidir. Müşteri hizmetleri, Fiverr’da ki derecelendirmelerinizi ve başarı puanınızı artırmanın en iyi yollarından biridir.

Daha Fazla; Satış, Satış, Satış!

Sadece 5 $ ‘lık bir işi listeliyor olsanız bile, o işlemden daha fazla kazanma potansiyeli yüksektir. Farklı hizmetlerin daha yüksek satışını yaparak, alıcılarınız yalnızca siparişlerini özelleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda yolda birkaç ekstra para da kazanacaksınız.

Örneğin, bir logo tasarlamak üzere işe alınırsanız, alıcının satın alması için ek özellikleri özelleştirebilirsiniz.

Belki birden çok sürüm veya renk için fazladan ödeme yapmaya isteklidirler. Ya da siparişlerine kartvizit tasarımı eklemek istiyorlar. Her iki durumda da, farklı ürün seçeneklerinin yükseltilmesi, alıcınıza sonsuz olanaklar sağlar – bu da size Fiverr’da daha fazla para kazandırır.

5 Yıldız Derecelendirmesi için Çalışın

Geri bildirim ve incelemeler, Fiverr topluluğu içinde mükemmel bir itibarı sürdürmek için çok önemlidir. Yüksek bir puan sizi alıcılar için daha çekici hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda arama motorundaki görünürlüğünüzü de artıracaktır.

Müşterilerinizden iyi bir puan almanın birçok yolu vardır. Başarılı bir proje ile birleştiğinde, birinci sınıf hizmet sunmak kesinlikle hak ettiğiniz puanı kazanacaktır. Fiverr’da ki tüm gösterileriniz sırasında müsait, iletişimsel ve arkadaş canlısı olun.

Satıcı Olarak Seviye Atlayın

Fiverr platformunda, satıcılar farklı seviyelere kadar çalışma fırsatına sahip. Her seviye, Fiverr’da ki satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak çeşitli özel avantajlarla birlikte gelir.

İlk kaydolduğunuzda, “Yeni Satıcı” olarak etiketleneceksiniz. Bununla birlikte, size özel bir rozet, VIP desteği ve Fiverr promosyonlarında listelenme fırsatı sağlayan en yüksek sıralamalı “En Çok Puan Alan Satıcı” düzeyini kazanmaya her zaman çabalamalısınız.

Fiverr ile seviyenizi yükseltmek için, yüksek bir yıldız puanı, olumlu bir yanıt oranı ve tutarlı bir teslimat süresi korurken olabildiğince çok işi tamamlamak isteyeceksiniz.

fiverr den para kazanma

Fiverr’in Artıları ve Eksileri

Parmaklarınızın ucunda serbest işler dünyasına sahip olsanız da, Fiverr’ın avantajları ve dezavantajları vardır. Öyleyse, Fiverr’da nasıl para kazanılacağını öğrenmenin zamanınıza ve çabanıza değip değmeyeceğini daha derinlemesine inceleyelim.

Artılar:

  • Özgürlük: Serbest mesleklerin çoğu belirli bir özgürlükle gelir, ancak Fiverr bunu tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Birçok işin aksine, ihtiyaçlarınıza ve programınıza uyan işleri üstlenme fırsatınız var. Ve çoğu durumda, alıcı saatlerinizi izlemiyor veya ayarlamıyor. Bu nedenle, işi kendi hızınızda tamamlayabilirsiniz.
  • Ödemenin Onayı: Tüm alıcıların önceden ödeme yapması gerektiğinden, işiniz için %100 ödeme alacağınız garantilidir. Tehlikeli kişilerle veya doğrulanmamış işletmelerle çalışma konusunda endişelenmenize gerek yok.
  • Bahşiş Kazanma Potansiyeli: Fiverr, alıcılarının satıcıları için bahşiş bırakmasına izin verir ve hatta bunu teşvik eder. Müşterilerin %50’den fazlasının ortalama %20 civarında bahşiş verdiğini duyduk.
  • Yeni Başlayanlar İçin İdeal: İşlerin çoğu hızlı, kolay ve düşük fiyatlı olduğundan, başlangıçta bir çiftle uğraşmakta sorun yaşamazsınız. İstediğinizi kazanamayabilirsiniz veya mükemmel olduğunuz türden işler yapamayabilirsiniz, ancak Fiverr itibarınızı arttırırken biraz daha fazla para kazanmak kolaydır.
  • Farklı Müşterilerle Çalışmak: Fiverr ile çalışmanın en iyi yönlerinden biri, çeşitli müşteriler ve projelerle çalışmaktır. Gerçekten farklı çalışma türlerini ve tarzlarını deneyimleyeceksiniz, bu daha giriş seviyesi olan biri için harika. Ve gelecekte ağ kurma becerilerinize yardımcı olan bir sürü yeni insanla tanışacaksınız!

Eksiler:

  • Fiverr Komisyonu: Bir iş hizmetinin ücretinizden kesinti yapması alışılmadık bir durum olmasa da, Fiverr’in %20 komisyonu bize göre yüksek. Bu %20’nin alıcılarınızdan kazandığınız bahşişler için de geçerli olduğunu unutmamak önemlidir.
  • Yüksek Rekabet: Diğer serbest çalışan sitelerle karşılaştırıldığında, Fiverr çok düşük bir fiyata konserler sunmasıyla tanınır (ve adlandırılır). Bir alıcı yalnızca iyi bir anlaşma arıyorsa, kalitesine bakılmaksızın belirli bir işi yalnızca 5 $ karşılığında yapmaya istekli çok sayıda satıcı bulacaktır. Daha yüksek bir miktar kazanmak için değerinizi kanıtlamanız gerekecek.

Fiverr’da Para Kazanmaya Başlamaya Hazır mısınız?

Artık bildiğiniz gibi, Fiverr fazladan para kazanmaya başlamak için mükemmel bir fırsat. Doğru beceriler, özveri ve olumlu bir iş etiği ile, yeteneklerinize ve yaşam tarzınıza uyan çevrimiçi işleri kolayca bulabilirsiniz.

Ancak, biraz özveriyle, Fiverr becerilerinizi kullanarak iyi para kazanmak ve dünya seyahatlerinizi finanse etmek tamamen mümkündür. İstediğiniz yerde çalışma özgürlüğüne sahip olurken, olabildiğince çok kazanma potansiyeline sahipsiniz.

Rate article
Freelance Çalış