Takas Edilmeyen Coinler (NFT) ile Para Kazanmanın 4 Yolu

Blockchain & Crypto

Kripto para yatırımı çağı geliyor ve birkaç trend yükseliyor ve kripto dünyasında bir sonraki büyük şey olma belirtileri gösteriyor. Sürekli gelişen blok zinciri dünyasında, kripto para birimi Fungible Tokens’ın (NFT’ler) arkasındaki teknoloji, hızla pasif bir yatırım yöntemi olarak şekilleniyor. NFT’ler o kadar popüler hale geldi ki saygın şirketler, ünlüler ve yatırımcılar NFT’lerini başlatıyor veya başlatmaktan bahsediyor. NFT, oyun alanında tamamen devrim yarattığı için oyun endüstrisi bunun bir istisnası değildir. GuIld of GuardIans, Axie Infinity ve illuvium gibi en iyi NFT oyunları için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Son istatistiklere bir bakış, NFT popülaritesinin ne kadar hızlı arttığını ortaya koyuyor. 2020’de toplam NFT satış değeri 250 milyon dolar iken, 2021’in ilk çeyreğinin toplam satış değeri 2 milyar dolardı.

Ancak, tüm NFT’ler eşit değildir; bazıları bir servet değerindeyken diğerleri, şey, hiçbir şey. NFT’lerle para kazanmanın en karlı yollarına girmeden önce, işte NFT’nin anlamı.

BKNZ: Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 Bitcoin Madenciliği Yazılımı

Takas Edilemez Token (NFT) Nedir?

Değiştirilemez basit tanım, birbiriyle değiştirilemeyen mallar veya varlıklardır. Başka bir şeyle değiştiremeyeceğiniz bir şey yaratmak veya sahip olmaktır. Mantarlar, birbirinizle değiştirebileceğiniz şeylerdir. Bu nedenle, değiştirilemez tokenler, bir blok zincirinde depolanan veri birimleridir ve dijital bir varlığı benzersiz ve dolayısıyla değiştirilemez olarak onaylar. Onlara, her bir parçanın farklı bir değere sahip olduğu özel koleksiyonların dijital eşdeğeri olarak bakabilirsiniz.

NFT nasıl oluşturulur?

Şaşırtıcı bir şekilde, bir NFT oluşturmak karmaşık değildir ve tüm süreç hakkında rehberlik alabileceğiniz platformlar vardır. NFT’ler belirli bir blok zinciri tarafından oluşturulur ve desteklenir, Ethereum NFT en popüler olanıdır. Ethereum dışında, Flow ve Binance de gelişimi için yaygın olarak kullanılmaktadır. İşlem yapmak için bir kripto cüzdanına ve başta Ethereum olmak üzere kripto para birimine ihtiyacınız var. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla kripto para birimi veya itibari para karşılığında NFT satabilirsiniz ve transfer bir blok zincirine kaydedilir.

nft-ile-para-kazanma

NFT ile Para Kazanmanın En İyi Dört Yolu

İnsanların NFT ile nasıl para kazanılır merak ediyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu olduğunu bilmekten memnun olacaksınız. Bazı somut sonuçları olan bu dört yola bakın.

Dijital Sanat Eserleri

Bireysel NFT sanat eserleri, kârlılık açısından şimdiye kadar yaratılmış en popüler ve değerli, takas edilemez tokenler arasındadır. Blok zinciri ve sanat tarihi, 11 Mart 2021’de bir müzayede evinin şaşırtıcı bir şekilde 69 milyon dolara sanat eseri satmasıyla önemli ölçüde değişti. Bu, müzayede evinin ilk kez tamamen dijital bir sanat eseri müzayedesiydi.

NFT’ler, dijital bir varlık oluşturduğunuzda, orijinallik kanıtı gösterebilmeniz ve işinizden kâr edebilmeniz için sanatçıya mülkiyet hakkı verir. Bir meme yaratıcısı olursanız, dolaşıma girdiğinde fayda sağlarsınız. Bu açıdan bakıldığında, NFT’ler sanat yaratıcıları için devrim niteliğinde bir teknolojidir.

Moda NFT’leri

Sanat eserlerinde olduğu gibi, NFT’ler de özgünlük sorunlarını ele alır ve sahte olma olasılığını ortadan kaldırır. Giyim ve moda markaları, ikonik ünlü parçalarından veya tasarım imzalarından oluşan bir koleksiyonla kıyafetlerinin dijitalleştirilmiş sınırlı bir sürümünü piyasaya sürerek NFT trendinden giderek daha fazla faydalanıyor. Buna ek olarak, giyim ve moda markaları, giysileri ve aksesuarları için bir NFT pazarı oluşturarak NFT geliştirmesinden yararlanabilirler. Bu, güvenli ve sağlam bir ortamda NFT’lerden sınırsız gelir elde etmelerini sağlar.

Lisanslı Koleksiyon

Koleksiyon öğelerini simgelemek, NFT’lerin en iyi niş uygulamaları arasındadır ve koleksiyonlarla başa çıkmanın en açık yolu gibi görünüyor. Halihazırda sektördeki biblolar, hatıralar, ticaret kartları ve diğer öğeler gibi fiziksel koleksiyonlarla uğraşan insanlar artık yalnızca dijital varlıklarla aynı şeyleri satmak zorunda. NFT’nin olağandışılığı kanıtlama yeteneğiyle, koleksiyonların değeri fiziksel emsallerinden önemli ölçüde daha yüksek olabilir.

Şimdiye kadarki en popüler koleksiyon spor kartlarıdır. Başlangıçta, spor kart projesi yalnızca lisanslı futbolcu kartlarının ticaretine izin verdi. Şimdi, Ulusal Basketbol Birliği (NBA) de NFT kart koleksiyonunu başlattı. Diğer sporların da aynı şeyi yapma olasılığı yüksek ve koleksiyonlar satın almak için daha geniş bir spor NFT çeşitliliğine sahip olacak.

Bu, diğer koleksiyonların iyi durumda olmadığını söylemek değildir. Daha önce belirtildiği gibi, fiziksel koleksiyonlar tokenize edilmiş varlıklara dönüştürülebilir ve bu şekilde satın alınabilir, takas edilebilir veya satılabilir. Fiziksel ticaret ve kullanım koleksiyonlara zarar verebilirken, NFT’ler yalnızca dijital biçimde var oldukları ve blok zincirinde güvenli bir şekilde saklandıkları için kalitelerini asla kaybetmezler.

Video Oyunları

Video oyunu NFT’leri de şekilleniyor çünkü blockchain, oyunları ödemekten kazanmak için oynamaya dönüştürmenize izin veriyor. Oyunların daha geniş kitlelerle etkileşim kurması ve yüksek talep gören ödüllerle gelir fırsatlarını artırması için gidilecek yol NFT oyun geliştirmedir. Oyunlar, koleksiyon öğelerinizi satın almaya, satmaya, takas etmeye veya takas etmeye izin veren işlevlere sahiptir. Şimdiye kadar yüksek popülerlik kazanmış herhangi bir oyun olmamasına rağmen, potansiyel çok büyük.

Oyunların sanal öğelere büyük harcamalar yaptığı bilinen oyunlarla, NFT’leri satılabilir oyun içi öğelere sahip video oyunlarının büyük bir kazanan olma olasılığı vardır. Özellikle, NFT video oyunu geliştiricileri aynı zamanda NFT teknolojisini daha ileriye taşıyabilecek hırslı NFT yaratıcılarıdır.

Sanat eseri, moda ve ticaret kartları gibi diğer NFT’lerle karşılaştırıldığında, oyun içi NFT’ler en gelişmiş olanlardır. Bunun nedeni, karmaşık, tamamen etkileşimli ancak bir oyuncunun karakterindeki değişikliklerle yükseltilmeleri veya seviyelendirilmeleri gerekerek zamanla değişmeye devam etmeleridir.

Son Söz

Takas Edilemez Jetonlar, henüz geçmekte olan bir blok zinciri ve kripto trendi gibi görünmüyor. Sayısız ve benzersiz uygulamalarıyla, bu teknolojinin sadece ucu keşfedilmiş gibi görünüyor. Şu anda sadece basit görüntülerin popüler olması, teknolojinin tam potansiyelini kimsenin tahmin edemediğini gösteriyor. NFT’lerin popülaritesi artmaya devam ettikçe, NFT pazar patlamasına izin veren daha karmaşık tokenlere yol açabilir. Buna ek olarak, NFT geliştiricileri de diğer sektörler için giderek daha fazla yenilik getiriyor. Şimdiye kadar emlak, medya ve eğlence sektörleri gibi farklı sektörler de NFT’lerden yararlanabilir.

Rate article
Freelance Çalış