2023’de Etsy Dropshipping Nedir, Nasıl Yapılır? Tam Rehber

Bir stoksuz satış işi (dropshipping) başlatmayı planlıyorsanız, günümüzde seçenekleriniz kısıtlı değil.

Etsy’nin bunlardan biri olduğu yıllar içinde birçok yeni e-ticaret platformu ortaya çıktı.

Etsy: El yapımı, kişiye özel ve özgün ürünler satabileceğiniz bir pazar yeridir. 

Katı ürün kriterleri, Etsy’nin stoksuz satış yapanlar için uygun olmadığını düşünmenize neden olabilir.

Dürüst olmak gerekirse, Etsy’de stoksuz satışın diğer platformlara göre biraz daha karmaşık olduğu konusunda hemfikiriz – ancak bu imkansız değil. 

Bu kılavuz rehber, Etsy dropshipping’e nasıl başlayacağınızı, artılarını ve eksilerini ve çok daha fazlasını anlatacağız. 

O halde hemen konuya girelim!  

Etsy Nedir?

Etsy, 2005 yılında kurulmuş bir çevrimiçi pazar yeridir. O zamandan beri, diğer e-ticaret platformlarına karşı zorlu bir rakip haline geldi. 

Etsy’nin arkasındaki ana fikir, insanlara el yapımı, özel, eski ve benzersiz ürünler satmak için dijital bir platform sağlamaktır. 

Etsy Stoksuz Satış

Vintage olarak tanımlanan eşyaların en az 20 yaşında olması gerektiğini unutmayın. Ürün kısıtlamaları nedeniyle Etsy, büyük işletmeler için ideal bir pazar yeri değildir ve alternatifler için bu platformları da arayabilirsiniz .

Ancak hobilerinden gelir elde etmek isteyen küçük ölçekli girişimciler için mükemmel. 

Ancak hata yapmayın, 80 milyondan fazla alıcıdan oluşan devasa müşteri tabanı sayesinde Etsy aracılığıyla hala bir ton para kazanmak mümkün . 

Girişimcilerin Etsy’nin potansiyelinden yararlanmak konusunda isteksiz hissetmelerinin tek nedeni, platformda bir iş kurmanın yaratıcılık gerektirmesidir. 

Etsy Dropshipping Kuralları: Etsy’de Dropshipping Yapabilir misiniz?

Etsy’nin Satıcı Politikası sayfası, hiçbir yerde stoksuz satıştan açıkça bahsetmiyor. Bu, ürün yönergelerini takip ettiğiniz sürece platformda stoksuz satışın mümkün olduğu anlamına gelir. 

Belirtmeye değer başka bir şey de, satıcı politikalarının “satıcı sizin tarafınızdan yapılmış ve / veya tasarlanmış ” ürünleri satabileceğinizi söylemesidir. 

Bunu takip etmek için, listelerinizde yardımlarını açıkladığınız sürece bir üretim ortağıyla çalışabileceğinizi de belirtiyorlar. 

Ancak geleneksel stoksuz satış yöntemi (tedarikçinin ürünü doğrudan tedarik ettiği ve yerine getirdiği) Etsy üzerinde çalışabilir mi? 

Listelediğiniz ürünler benzersiz/el yapımı olduğu ve tasarım sürecine dahil olduğunuz sürece olabilir. 

Yukarıdaki yönergelerden herhangi birini ihlal etmek, mağazanızın platformdan askıya alınmasına neden olabilir. 

Bu nedenle, Etsy’de stoksuz satış yapmaya başlarsanız, tedarikçinizle aynı sayfada olduğunuzdan emin olun. 

Etsy Dropshipping Kuralları

Etsy Dropshipping Nasıl Çalışır?

Etsy dropshipping’in arkasındaki genel fikir, bunu başka bir platformda nasıl yapacağınıza benzer. 

Tek istisna, ürünlerin benzersiz olması gerektiği ve tasarım sürecine bir şekilde dahil olmanız gerektiğidir. 

Ama merak ediyor olabilirsiniz, ya her şeyi tedarikçiye bırakırsanız ve sadece kendi ürününüz olarak etiketlenen ürünü satarsanız? 

Eh, bu işe yarayabilir – ancak özellikle liste başka bir satıcı tarafından çoğaltılırsa, biraz risklidir.

Bu yüzden en azından Etsy listeleriniz için benzersiz resimler yüklediğinizden emin olun. 

Asla bilemezsiniz, tedarikçiniz aynı ürünü Etsy’deki diğer satıcılara da gönderebilir.

Bu aynı zamanda tedarikçiyle koordineli çalışmanızı ve ürüne kendi benzersiz yorumunuzu vermenizi önermemizin nedenlerinden biridir.

Farklı bir stil, renk veya işlevsellik olabilir – bir şekilde kendinizi tasarım sürecine dahil etmeyi deneyin. 

Etsy Dropshipping Nasıl Çalışır?

Etsy’de Dropshipping’in Avantajları

Etsy dropshipping’in buna değip değmeyeceğine karar veremiyor musunuz? İşte, karar vermenize yardımcı olabilecek bazı artıları: 

Etsy'de Dropshipping'in Avantajları

Büyük Müşteri Tabanı

Herhangi bir e-ticaret mağazasının en büyük zorluğu pazarlamadır. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için çevrimiçi bir varlık oluşturmanız gerekir. 

Ancak Etsy’ye dropshipping yaparsanız işler biraz daha kolaylaşır. Bunun nedeni, niş bir pazarı hedeflemesine rağmen, Etsy’nin 80 milyondan fazla alıcıdan oluşan devasa bir müşteri tabanına sahip olmasıdır. 

Odaklanmanız gereken tek şey Etsy’nin listelerinde daha üst sıralarda yer almak. Bu, profesyonel ürün resimleri yükleyerek, arama motoru için optimize edilmiş ürün açıklamaları yazarak ve iyi ilk değerlendirmeleri puanlayarak yapılabilir. 

Küçük Rekabet

Girişimciler, ürün kısıtlamaları nedeniyle genellikle Etsy’de bir iş kurma konusunda isteksiz hissederler. Bu, dropshippers için platformda daha az rekabet olduğu anlamına gelir. 

Üstelik, pazaryerine üye olmak da oldukça kolaydır. Hesabınızı 5 gün içinde doğrulatabilirsiniz. 

Tek zor kısım bir tedarikçi bulmaktır – ancak bir kez bu kodu kırdığınızda, sizi bekleyen bir ton kar vardır. 

Yaratıcılık İçin Birebir

Her zaman yaratıcı bir kıvılcım olduğunu hissettiyseniz, Etsy stoksuz satış sizin için mükemmel bir iş planı olacaktır. 

Platform yaratıcılıkla gelişir ve stoksuz satış yapan biri olarak bile boş boş oturamazsınız. Kendinizi tasarım sürecine dahil ederek yaratıcılığınızı kullanmanız gerekir. 

Bu, sizi kendi benzersiz markanızı yaratmanız için motive edebilir ve aynı zamanda bu girişimci zihniyetin kilidini açmanıza yardımcı olabilir. 

Yüksek Kar Marjı

Dropshipping işletme sahipleri, her satışta belirli bir kar marjı tutarak para kazanırlar . Bu marj, ürüne ve bu işte ne kadar süredir bulunduğunuza bağlı olarak değişebilir.

Yeni dropshipper’lar normalde %10-15’lik bir kar marjı tutarken, daha yerleşik işletmeler 20’ye ve nadiren de olsa %30’a kadar çekim yapabilir.

Neyse ki Etsy’nin müşterileri, el yapımı bir ürün oluşturmak için gereken çabayı anlıyor. Bu nedenle, iyi kalite elde ettikleri sürece, bunun için yüksek bir fiyat ödemeyi umursamıyorlar. 

Bu, müşterilerinizin ödediklerini aldıkları sürece, %40 veya daha yüksek bir kar marjını koruyabileceğiniz anlamına gelir. 

Niş (Özel) Market 

Bildiğiniz gibi Etsy niş bir pazara hitap ediyor. 

Bu nedenle, insanların özel bir ürün veya sıra dışı bir ürün bulmaya çalışırken genellikle ilk arama yaptıkları platform olması şaşırtıcı değildir. 

Sitede çok sayıda ev dekorasyonu, giyim, el sanatları ve malzeme mağazası bulunmaktadır. Siz de niş bir ürün satmayı planlıyorsanız, Etsy ile yanlış gidemezsiniz. 

Hasta (Sürekli Geri Gelen) Müşteriler

Etsy’de satış yapmanın en büyük faydası sabırlı müşterileridir. Özellikle büyük bir ekiple çalışmıyorsanız, el yapımı ürünlerin üretim süresinin daha uzun sürebileceğini biliyorlar. 

Bu, sevkiyat bazen gecikse bile satıcılara biraz hoşgörü sağlar. 

Her ne kadar olursa olsun, siparişlerinizi zamanında yerine getirmemenizi teşvik etmiyoruz. Bunu sadece bir stoksuz satış uzmanı olarak, profesyonel bir stoksuz satış acentesi tutmadığınız sürece paketi takip etmek zor olduğu için belirtiyoruz . 

Sevkiyat uzun sürüyorsa, müşterileriniz bu konuda çok fazla yaygara yapmayabilir. 

Etsy’de Dropshipping’in Dezavantajları

Etsy’de stoksuz satış yapmaya başlamadan önce, bilmeniz gereken bazı dezavantajları şunlardır: 

Etsy'de Dropshipping'in Dezavantajları

Yüksek İşlem Maliyetleri

Etsy’nin en büyük dezavantajı işlem maliyetleridir. Her satış için satıcıların gösterilen fiyatın %6,5’ini ödemesi gerekir. 

Ayrıca, her ürün için 0,20 dolarlık bir listeleme ücreti de vardır. Bu kulağa çok fazla gelmeyebilir, ancak işiniz büyüdükçe, kesinlikle kârınızı tüketebilir. 

Bu, Etsy’yi daha büyük işletmeler için önermememizin ana nedenlerinden biridir. 

Yüzlerce ürün satmayı planlıyorsanız, Shopify dropshipping daha iyi bir alternatif olacaktır. 

Dropshipper’s için Belirsiz Gelecek

Etsy, yönergelerinde dropshipping hakkında hiçbir şeyden bahsetmiyor, bu nedenle bu, dropshipper’ların geleceğini platformda belirsiz hale getiriyor.

Etsy’nin ne zaman stoksuz satış yapanları tamamen yasaklayan ve kullanabilecekleri boşlukları kapatan bir politika oluşturabileceğini asla bilemezsiniz. 

Bu nedenle, tek başına bir Etsy mağazası oluşturmaya odaklanmak yerine bir marka oluşturmanızı öneririz. 

Etsy üzerinde çalışmaya devam edemeseniz bile, diğer platformlara geçmeniz ve kendi e-Ticaret sitenizi başlatmanız sizin için daha kolay olacaktır. 

Listelerin Sona Ermesi

Etsy ile ilgili en büyük sonuç, listelemelerinizin her 4 ayda bir sona ermesidir. Bunları yenilemek için 0,20 ABD doları daha ödemeniz gerekir. 

Bunu aşmanın bir yolu, yalnızca sınırlı sayıda ürün listelemek ve yalnızca önceki stok tükendiğinde daha fazla ürün eklemektir. 

Ancak genel olarak, son kullanma tarihinin en az bir yıl, hatta daha fazla uzatılması gerektiğini düşünüyoruz. 

Ölçeklenebilirlik Eksikliği 

Bu noktada, günde yüzlerce hatta düzinelerce sipariş alıyorsanız, muhtemelen Etsy’nin ideal bir platform olmadığını anlıyorsunuzdur.  

Her listeleme için 0,20 dolar ve ardından her satışta %6,5 ücret ödemek gerçekten çekici gelmiyor. 

Dolayısıyla, bu kadar çok sipariş alıyorsanız, muhtemelen başka bir platforma geçmek daha iyi bir seçenektir. 

Tasarım Katılımı 

Etsy’de stoksuz satış, geleneksel stoksuz satış yaklaşımından biraz farklıdır . Tasarım sürecine bir şekilde dahil olmanızı gerektirir. 

Bunun için zamanınız veya yaratıcı kıvılcınız yoksa Etsy sizin için doğru platform olmaz. 

Etrafında boşluklar bulabilirsiniz, ancak bunu önermeyiz çünkü bu, hesabınızı riske atabilir. 

Katı Kurallar ve Yönergeler

Bir stoksuz satış işi başlatmanın en büyük zorluğu ne satacağınıza karar vermektir. AliExpress’te ki listelerde gezinmek ve en yüksek puana sahip  bir ürün seçmek kadar basit değil.

Etsy stoksuz satış için temel gereksinim, ürünün bir ton beyin fırtınası gerektiren düşüncenizi, yaratıcılığınızı veya girdilerinizi içermesidir. 

Bu duruma geçici bir çözüm bulmak da zordur çünkü Etsy’ye kaydolurken ürünlerinizin nerede üretildiği hakkında onlara bilgi vermeniz gerekir. 

Etsy’de Dropship Nasıl Yapılır?

Etsy stoksuz satışını başlatmak istiyorsanız, ilk adım hangi ürünü satacağınıza karar vermek ve ardından bir üretim ortağı bulmaktır.

Bundan sonra, oldukça basit bir süreç olan bir vitrin oluşturmanız gerekir. 

Kayıt formu, tercih ettiğiniz mağaza dili, ülke ve para birimi gibi bazı temel bilgileri girmenizi isteyecektir. Listelemenizi eklemek için sonraki sayfaya geçin, ardından faturalandırma yöntemini ayarlayın. 

Hesabınızın doğrulanması için diğer bireysel ayrıntıları ve işletme adreslerini de sağlamanız gerekir. Etsy’nin işe alım sürecini gözden geçirmesinin normalde 5 iş günü sürdüğünü unutmayın. 

Hesabınız doğrulandıktan sonra, pazaryerinde stoksuz satış yapmaya başlayabilirsiniz! 

Etsy'de Dropship Nasıl Yapılır?

Etsy Dropshipping için Bir Üretici veya Üretici Nasıl Bulunur?

Bir Etsy mağazası kurmak zor olan kısım değil. Sorun, platformda satabileceğiniz benzersiz ürünler üretmenize yardımcı olacak bir üretici veya üretici bulmaktır. 

Etsy, geçmişte tasarımcıların üretici bulmasına yardımcı oluyordu, ancak şimdi bu hizmeti kapattılar. 

Artık kendiniz bir Etsy üreticisi aramalısınız. Bunu yapmanın bir yolu, çevrimiçi olarak istediğiniz nişte özel ürünler üreten üreticileri aramaktır.

Etsy üreticisi ararken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey: 

  • Araştırmanızı yapın ve temel uzmanlığı satmayı planladığınız ürünle uyumlu olan bir üretici bulun. 
  • Hüküm ve koşulları satıcılarla tartışın ve ürün tasarımınızı başka birine satamayacaklarını bildirin. 
  • Satıcının ürünü teslim etmeye istekli olduğundan emin olun. 
  • Etkin bir iletişim hattı kurun ve ürünün yapımının kaç gün sürdüğü konusunda aynı fikirde olun.

Ortaklık kurmadan önce, üreticinin güvenilir olup olmadığını görmek için bir test siparişi vermenizi öneririz.

Üretici firma

Talep Üzerine Etsy Baskısı nedir? 

Talep üzerine baskı, özelleştirilmiş ürünler satmak için tedarikçiyle birlikte çalıştığınız bir iş modelidir. Üzerine tasarımlar yazdırabileceğiniz tişörtler, kupalar ve defterler  gibi çok çeşitli ürünler var.

Neyse ki, Etsy’de talep üzerine baskıya izin veriliyor ve bu aynı zamanda platformda stoksuz satış yapmaya başlamanın en kolay yollarından biri. Etsy POD için tek koşul, tasarımları kendiniz oluşturup sitenize yüklemeniz gerektiğidir. 

Bir alıcı bir tasarım seçip satın alma işlemini gerçekleştirdiğinde, sipariş ayrıntıları POD sağlayıcılarınıza iletilecektir. Tasarımı yazdıracak ve müşteriye gönderecekler. 

Talep üzerine baskı

Etsy’de Talep Üzerine Baskı İşi Başlatmak için 3 İpucu 

Etsy’de bir POD işi başlatmak kağıt üzerinde kolay görünebilir, ancak sizi bekleyen çok fazla rekabet var. İşte işletmenizin başarılı olması için izleyebileceğiniz 3 ipucu: 

İpuçları

1. Sadece Tişört Satmayın

Tişörtlerin bir POD işi için en popüler seçimlerden biri olduğunu anlıyoruz, ancak tek seçeneğiniz değiller.

Trendler yıllar içinde değişti ve popülaritesi artan birçok başka ürün var.

Günümüzde birçok insan , benzersiz tasarımlarla şapka, kupa, defter ve hatta yastık kılıfı sipariş etmeyi de seviyor.

Bu nedenle, sınır gökyüzündeyken Etsy POD işiniz için kendinizi tek bir ürünle sınırlamayın. 

2. Çeşitli Tasarımlar Ekleyin

Grup tişört tasarımları her zaman POD işletmeleri için çok satan bir tasarım olsa da, insanlar genellikle Etsy’de “anime” anahtar kelimesini arar. 

Anime hakkında fazla bir şey bilmiyor olsanız bile, bazı ana akım anime tasarımlarını karışıma eklemek Etsy mağazanız için harikalar yaratabilir! 

3. Baskı Kalitesine Öncelik Verin 

Bir POD işinde baskı kalitesine öncelik vermenin sizin için ne kadar önemli olduğunu söylememize bile gerek yok. Yine de, birçok satıcı bunu anlamıyor. 

Alıcıların, birkaç yıkamadan sonra solan bir baskıya kıyasla, yüksek kaliteli bir baskı için biraz daha fazla ödemeyi tercih edeceğini daima unutmayın. 

Bir POD şirketi biraz daha yüksek ücret alıyor olsa bile, karşılığında birinci sınıf bir kalite sunuyorlarsa buna değer. 

Etsy Dropshipping için Talep Üzerine En İyi Baskı Şirketleri

Etsy stoksuz satış için bir POD şirketi arıyorsanız, seçeneklerinizden bazıları şunlardır: 

Talep Üzerine En İyi Etsy Baskı Şirketleri

1. CJDropshipping 

CJDropshipping, Etsy stoksuz satış işiniz için yüksek kaliteli fotoğraflar, logolar ve diğer tasarımları basmanıza yardımcı olabilecek Çin merkezli bir şirkettir. 

Sipariş hacmi ne olursa olsun , ABD, Tayland ve Çin’deki depolarının yardımıyla  sıkı kalite kontrol ve ayrıca hızlı sevkiyat süreleri sunuyorlar.

2. Printify

Printify, Etsy satıcıları arasında popüler bir talep üzerine baskı sitesidir. Yalnızca yüksek kaliteli baskılar sunmakla kalmaz, fiyatları da Printful gibi diğer hizmetlerden daha düşüktür. 

Site, Etsy ile kolayca entegre olur ve iki milyondan fazla aktif tüccara sahiptir, bu da işinizde güvenilir olabileceklerini kanıtlamaktadır. 

3. Printful

Printful, Etsy ile de kolayca entegre olan, yaygın olarak bilinen bir isteğe bağlı baskı hizmetidir. Yıllardır iş yapıyorlar ve çok nadiren yerine getirme veya kalite nedenleriyle sorun yaşıyorlar. 

Fiyatları Printify’dan biraz daha yüksek olsa da üstün kalite sunuyorlar. Printful ayrıca kataloğunda kupalar, kırtasiye malzemeleri ve giysiler de dahil olmak üzere çok çeşitli ürünlere sahiptir. 

Etsy’de Dropship için En İyi Öğeler

Etsy’de dropshipping için öğeleri seçmenin temel kriterleri, diğer tüm platformlarda olduğu gibi kalır. Ve en önemlilerinden biri kırılgan ürünlerden uzak durmaktır. 

Peki hangi ürünleri gerçekten dropshipping yapabilirsiniz? İşte seçeneklerinizden bazıları: 

Öğeler

1. Erkek Cüzdanları 

Cüzdanlar zamansız bir hediyedir ve zenginlik ve başarının sembolü olarak işlev görür. Ayrıca, Etsy’nin kriterlerini kolayca karşılamalarını sağlayan özelleştirmeleri de kolaydır. Ayrıca, nakliye sırasında zarar görme ihtimali de yoktur. 

2. Ev Dekoru

Etsy’deki çok sayıda alıcı, evlerini dekore etmek için eşyalar arayan kişilerdir. Açıkçası, şaşırtıcı değil çünkü Etsy, evinizi öne çıkarmak için benzersiz ürünler tasarlayabilen yaratıcı bireylerle dolu bir platform. 

3. Çıkartmalar

Etiketlerin Etsy’deki en trend öğelerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Farklı etkinlikler ve durumlar için mükemmeldirler ve en iyi yanı, insanların genellikle bunları toplu olarak satın almasıdır! Tek ihtiyacınız olan talep üzerine baskı hizmetinin yardımı ve hazırsınız! 

4. Tişörtler

Havalı bir baskılı tişörtü kim sevmez? Dijital sanat yapmayı seviyorsanız, belki işinizi tişört üzerine yazdırabilirsiniz. Aynı zamanda yeteneğinizi pazarlamanın en iyi yollarından biridir! 

5. Yazdırılabilir Defterler

Yazdırılabilir defterler, yazmayı ve seyahat etmeyi seven insanlar arasında sıcak kek gibi satılır. Bu nedenle, yüksek sayfa kalitesiyle birlikte çekici baskılar sunarsanız, her gün kolayca bir sürü satış elde etmeye başlarsınız. 

Etsy Dropshipping’e Değer mi?

Yaratıcı bir kıvılcım varsa ve daha az rekabetçi bir pazara girmek istiyorsanız, Etsy’de stoksuz satış buna değer. 

Küçük stoksuz satış işletmeleri için harikadır, ancak Etsy stoksuz satışın sizi milyoner yapmasını beklemeyin. 

Platform, işlem ücreti nedeniyle orta ve büyük ölçekli işletmeler için uygun değildir. 

Bu nedenle, mağazanız satışlarda hızla büyümeye başlarsa, başka bir yere taşınmanız gerekebilir. 

Değer

Etsy Dropshipping hakkında S.S.S.

AliExpress’ten Etsy’ye Dropshipping Yapabilir miyim?

Etsy, yapmadığınız veya vintage olmayan ürünleri yeniden satmanıza izin vermez. Bu, AliExpress, 1688 veya başka herhangi bir pazar yerinden Etsy’ye stoksuz satış yapamayacağınız anlamına gelir . 

Bunu yaparsanız, mağazanızın potansiyel olarak askıya alınmasına ve ayrıca siteden yasaklanmanıza neden olabilecek platformun hizmet şartlarını ihlal etmiş olursunuz. 

Shopify’da Etsy Tedarikçileri ile Dropshipping Yapabilir miyim?

Etsy ürünlerini Shopify mağazanızla entegre edebilecek çok sayıda uygulama vardır – bu nedenle evet, Shopify’da Etsy tedarikçileriyle stoksuz satış yapabilirsiniz. 

Ancak Etsy tedarikçilerinin, üretimi zaman alan ve yalnızca sınırlı miktarlarda satılabilen el yapımı ürünler sattığını unutmayın. 

Ve ürün el yapımı ve benzersiz olduğu için onun yerini alacak bir şey bulmak da zor. Bu nedenle, satıcı sizi kurtarmaya karar verirse, müşterilerinizle uğraşmakta zorlanacaksınız. 

Hangisi Daha İyi, Etsy Dropshipping mi Shopify Dropshipping mi?

Etsy’yi Shopify stoksuz satışla karşılaştırmak, elmaları portakallarla karşılaştırmak gibidir, çünkü biri çevrimiçi bir pazar yeridir, diğeri ise bir web sitesi oluşturucudur. 

Bununla birlikte, Etsy, önceden kurulmuş bir müşteri tabanına erişmenizi sağlamak gibi çeşitli avantajlarla birlikte gelir. Ayrıca Etsy’de bir vitrin oluşturmak Shopify’dan çok daha kolaydır. 

Küçük bir işletme kuruyorsanız ve niş bir pazarı hedeflemeyi planlıyorsanız, Etsy’nin harika bir seçim olduğunu söylemek güvenlidir. 

Ancak, ölçeklenebilir bir iş kurmak istiyorsanız ve satabileceğiniz ürünlerle ilgili kısıtlamalardan hoşlanmıyorsanız Shopify daha iyi bir seçim olacaktır. 

Dolayısıyla günün sonunda her şey iş hedeflerinize ve kişisel tercihlerinize bağlı. 

Son düşünceler

Etsy dropshipping, diğer platformlardan biraz daha fazla yaratıcılık gerektirir. Ancak, kaydolmak ücretsiz olduğu için, işinize çok az veya hiç yatırım yapmadan başlayabilirsiniz. 

Ama elbette, herkes için ideal bir seçim değil. Neyse ki, günümüzde stoksuz satış işinize başlayabileceğiniz  birçok başka e-ticaret platformu var.

Çoğunun Etsy Dropshipping gibi katı ürün yönergeleri yoktur ve hemen hemen istediğiniz her şeyi satabilirsiniz. 

İstediğiniz ürünleri rekabetçi fiyatlarla tedarik etmenize ve ayrıca bir marka oluşturmanıza yardımcı olmak için ambalajınızı özelleştirmenize yardımcı olabiliriz.

Size rehberlik etmekten mutluluk duyarız!

Posted by
Ahmet

Merhabalar, Ben Ahmet 6+ yılı aşkın süredir Web Tasarım, İçerik Yazarlığı & E-Ticaret ile ilgileniyorum. Sizlere bildiklerimi anlatmak ve okuduğum makaleleri çevirerek bir şeyler katmak istiyorum.