Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 Bitcoin Madenciliği Yazılımı

Blockchain & Crypto

Bitcoin Madenciliği Yazılımı: Bazı insanlar Bitcoin’in geçici bir heves olduğunu iddia ederken, birçok insan onu ticaretin geleceği olarak görüyor. Ancak Bitcoin gerçek parayla satın alınabilse de, daha yaygın olarak özel donanım ve yazılımın bir kombinasyonu kullanılarak “çıkarılır”. Bunun ne anlama geldiği konusunda kafanız karıştıysa endişelenmeyin, yeni gelenlerin çoğu da öyle. Madenciliği daha önce altın ve batık hazinelerle ilişkilendirdiğimiz şey, aynı terim dijital para birimi elde etmek için de kullanılabilir.

Bitcoin Madenciliği Yazılımı

Bitcoin veya kripto para madenciliği yazılımı, yeni kripto para birimi oluşturmak ve mevcut bir Blockchain’e bileşenler eklemek için kullanılır. Madenciliği yapılan yeni kripto para birimi, doğrulamadan sonra Blockchain’e eklenmesi için bir ödül olarak madencilik partisi tarafından alınır. İdeal donanım ve yazılım kurulumunun titiz mekanizmasına ayak uydurabileceğini var-sayarsak, genellikle bir Bitcoin madenciliği yapmak yaklaşık 10 dakika sürer. Birinci sınıf bir kuruluma daha az erişimi olan diğerleri için, tek bir madeni paranın çıkarılması 30 gün kadar sürebilir.

Çalışma şekli, bitcoin madenciliği yazılımının, blokların keşfedilmesini kolaylaştırmak için bir bilgisayarın grafik işleme birimini (GPU) kullanmasıdır. Günümüz madenciliğinin büyük bir kısmı, kaynakları dağıtan ve ödülleri bir ağ üzerinden dağıtan bir madencilik havuzu aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Ancak endişelenmeyin, hala kafanız karıştıysa, artık bitcoin madenciliğinin getirdiği stresi hafifletmek için tasarlanmış platformlar var.

İşte yeni başlayanlar için en iyi bitcoin madenciliği yazılımları.

1. CGMiner

Piyasadaki en iyi bitcoin madenciliği yazılımı olarak kabul edilen CGMiner, çok yönlülüğü nedeniyle önemli bir oyuncu olmuştur. Açık kaynaklıdır ve C ile yazılmıştır, Mac, Windows ve Linux üzerinde çalışır ve üç tür madencilik donanımıyla uyumludur: GPU, FPGA ve ASIC. Bunun yanı sıra, CGMiner yeni blokların gelişmiş tespiti, uzak arayüz yetenekleri ve sıfır gecikme ile herhangi bir boyuttaki bir karma hızına ölçekleme yeteneği gibi başka avantajlar da sunar.

2. ECOS

ECOS, 2017 yılında kuruldu ve bugün en iyi bulut madenciliği sağlayıcılarından biri olmaya devam ediyor. Serbest Ekonomik Bölge’de başlatılan, yasal statüde faaliyet gösteren ilk bulut madenciliği sağlayıcısıdır. Dünyanın her yerinden hizmetlerinden yararlanan 90.000’den fazla kullanıcıya sahiptir. Ayrıca, ECOS aynı zamanda tam teşekküllü bir yatırım platformudur, yani sadece madencilik hizmetlerinden fazlasını sunar. Ayrıca platformunda App Store veya Google Play’den indirebileceğiniz cüzdan, takas, yatırım portföyleri ve tasarruflar bulacaksınız.

3. BFGMiner

2012 yılında geliştirilen Luke Dashjr tarafından başlatılan BFGMiner, kullanıcıların donanım sıcaklığını izlemesine, boşta olan iş parçacıklarını algılamasına ve başlatmasına ve donanımları uzaktan yönetmesine olanak tanır. Bu nedenle, özelleştirme söz konusu olduğunda kendisini madencilik yazılımının üst kademesine koymayı başardı. BFGMiner orijinal olarak geliştirildiği sırada popüler bir GPU madencisine FPGA desteği eklemek için oluşturulmuş olsa da, yazılım yalnızca FPGA ve ASIC ile uyumludur. Ancak yazılım C ile yazılmıştır ve Linux, Mac ve Windows makinelerinde çalışır ve hatta Raspberry Pi’ye yükleme seçeneği sunar.

4. BeMine

BeMine, kurulduğu yıl olan 2018 yılının başından itibaren Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. BeMine, Irkutsk, Moskova, Chelyabinsk bölgesi, Sibirya, Almatı ve Kazakistan’da yaklaşık 70.000Th/s’den fazla çalışan ASIC madencilerinin bulut paylaşımının ilk öncülerinden biriydi. Sürekli genişliyorlar. BeMine, Rus veri merkezlerini ve dünya çapında kripto para birimine katılmak isteyen madencileri ve bireyleri birleştiriyor.

5. EasyMiner

EasyMiner, CGMiner ve BFGMiner gibi madencilik yazılımları için GUI tabanlı, açık kaynaklı bir ön uç yazılım yükseltmesidir. Yükseltme size temiz bir kullanıcı arayüzü sağlar ve kripto para cüzdanınızla entegre olabilir. Ayrıca Bitcoin, Litecoin ve diğerleri gibi çeşitli kripto para birimlerini yalnızca Windows işletim sistemi ve ASIC madencilik donanımıyla madencilik yapmanıza olanak tanır.

7. BitMinter

EasyMiner gibi BitMiner de GUI tabanlı, açık kaynaklı bir madencilik yazılımıdır. Windows, Mac ve Linux gibi çoğunlukla tüm büyük yazılım arayüzlerinde çalıştırabilirsiniz. GPU, FPGA ve ASIC gibi madencilik donanımlarıyla da uyumludur. BitMinter ile bitcoin madenciliği yapmak için, 450.000’den fazla kayıtlı üyesi olan ve 2001’den beri büyüyen madencilik havuzunun bir parçası olmanız gerekir. BitMinter, yazılımı kullanmadan önce madencilik havuzuna katılmanızı gerektirir çünkü bunu kolaylaştırmak istiyorlar. kullanıcılarının Bitcoin madenciliği yapmaları ve daha yüksek ödemeler kazanmaları için.

8. Kryptex Miner

Tescilli bir Windows sistemi olsa da, Kryptex Miner en karlı parayı kolayca tespit edebilir. Karmaşık dağıtılmış kripto para birimi hesaplamalarını kolaylıkla çalıştırabilir. Yeni başlayanlar için, bu platform, kullanıcı dostu arayüzü ve kullanışlı talimatları nedeniyle başlamaları şiddetle tavsiye edilir. Kryptex ile madenciliği herhangi bir yerden uzaktan kontrol edebileceğinizi de belirtmekte fayda var.

9. Cudo Miner

Cudo Miner, basit bir ifadeyle, bir programın mutlak canavarıdır. Çeşitli algoritmalar için destek sağlayan tam özellikli bir GPU ve CPU madencisidir. Diğer önde gelen madencilik yazılımlarında görülmeyen özelliklere sahip, kurulumu kolay ve son derece kazançlı bir kripto para madenciliği platformudur. Hesap sahibinin mayınlara izin vermesine/devre dışı bırakmasına, hash oranlarını, gelirleri, watt ve sıcaklık gibi donanım sağlığı istatistiklerini, tavsiyeleri ve uzaktan işlemleri görüntülemesine olanak tanıyan uzaktan kontrol ve gelişmiş izleme yetenekleri gibi hizmetler, en yenilikçi özelliklerinden bazılarıdır.

10. DiabloMiner

DiabloMiner, hızlı bir şekilde hash hesaplamaları yapmak ve kullanıcıları için sınırsız miktarda madencilik havuzunu desteklemek için OpenCL çerçevesini kullanır. Madencilik yazılımı GPU madenciliği donanımıyla uyumludur ve Mac üzerinde çalışır, ancak mevcut Nvidia sürücülerinden herhangi birine veya bir ATI Stream SDK 2.1’e sahipseniz, herhangi bir işletim sisteminde çalışır. Ayrıca solo veya havuz madenciliği yapma seçeneğiniz de var.

Bknz: E-Kitap Yazarak Para Kazanmak (Ayda $500+)

Sonuç

Bitcoin ile yeni başlayan biri için, mali durumunuzu ortaya koymak oldukça yıldırıcı olabilir. Bu girişimin uygulanabilir olup olmayacağını bilmemenin bir güvenlik açığı ile birlikte gelir ve emeğinizin meyvesini alırsınız – ama bu yüzden yardım almakta utanılacak bir şey yok. Yolculuğunuza bitcoin madenciliği yazılımının basit bir şekilde dahil edilmesiyle, kısa sürede mayınlı bitcoinlerin çöplüklerinin tadını çıkarmaya başlayacaksınız.

Rate article
Freelance Çalış
Bir Yorum Ekle